Wybierz swoje miasto
Wybierz kierunek
Darmowe szkoły policealne. Sekretariaty i zajęcia w centrach miast. Bezpłatne zaświadczania do ZUS, KRUS, MOPS, PUP i WKU. Uprawnienia szkół publicznych. Zajęcia tylko w wybrane weekendy. Zawód w 1,5 roku.
Blog
2015-03-31

Stopa bezrobocia w naszym kraju na dzień pierwszego stycznia bieżącego roku wyniosła około 12 proc. Nie jest to optymistyczna wartość – w sąsiednich krajach sytuacja wygląda zdecydowanie korzystniej. Przykładowo w Niemczech, po uwzględnieniu czynników sezonowych, pod koniec stycznia była o połowę niższa Wysoki stopień bezrobocia w Polsce jest sygnałem dla osób poszukujących pracy, że powinni podnosić swoje umiejętności by z powodzeniem konkurować z innymi osobami ubiegającymi się o dane stanowisko. Co jest pomocne w osiągnięciu tego celu? Jakich sposobów użyć, by otrzymać atrakcyjne zatrudnienie?

 więcej
2015-03-27

Wymieniając zawody, które wydają się być najlepiej opłacanymi, większość z nas bez wahania rzuci: anestezjolog, chirurg czy dentysta. W końcu musząc skorzystać z prywatnej pomocy specjalistów z tych dziedzin zmuszeni jesteśmy do wydania wysokich kwot, które sumarycznie, za kilka wizyt, zbliżają się do średniej krajowej. Z drugiej jednak strony mamy liczne strajki i protesty służby zdrowia, która co rusz domaga się podniesienia zarobków, skrócenia godzin pracy itd. Skąd się to bierze? Jakie rzeczywiście pensje przysługują lekarzom i pielęgniarkom?

 więcej
2015-03-25

Osoby kończące szkołę średnią zmuszone są do podjęcia decyzji, która w znacznym stopniu wpłynie na ich późniejszą karierę zawodową. To jaką szkołę czy uczelnie wybiorą warunkować będzie ich szansę na zdobycie atrakcyjnego stanowiska pracy, wysokość zarobków, słowem – późniejszy komfort życia. Dlatego tak ważne jest, by przed podęciem decyzji w pierwszym kroku poznać oczekiwania rynku pracy, następnie skonfrontować je z posiadanymi predyspozycjami i zainteresowaniami, by finalnie znaleźć złoty środek dający zawód idealnie dopasowany do wymagań pracodawców.

 więcej
2015-03-23

Kilka lat temu świat obiegła informacja o blisko stu letnim Japończyku, aktywnym studencie na jednej z tamtejszych uczelni wyższych. Można go potraktować jako perfekcyjne zobrazowanie sentencji wymienionej w tytule. Rzeczywiście, na naukę nigdy nie jest za późno – w każdym wieku warto się kształcić, podnosić swoje umiejętności, poszerzać wiedzę. Szczególnie, że system edukacji w naszym kraju nie posiada ograniczeń wiekowych, które uniemożliwiałyby edukację.

 więcej
2015-03-20

Wyobraźmy sobie następująca sytuację – kończymy naukę w liceum lub technikum, zapisujemy się do nowej szkoły, zdobywamy zawód i stajemy się atrakcyjni na zatłoczonym rynku pracy. Po kilku dniach urywają się telefony od firm rekrutacyjnych, które chcą nam zaproponować intratną pracę w znaczącej na świecie firmie. Miesięczne wynagrodzenie kilkukrotnie przewyższa średnią krajową, zaś nam pozostaje jedynie wybór pracodawcy, od którego chcemy pobierać pensję. Brzmi zachwycająco, prawda?

 więcej
1   2  
Dlaczego Siódemka?
Zapisy On-Line
Zapytaj o kierunek
Strefa słuchacza
undicom.pl
Tworzenie stron internetowych Gliwice - Strony www Sosnowiec
created by